Idole nagrodzeni w roku 2019

FIRMA ROKU

Głosowanie

Głosowanie trwa do 6 września 2021

Scripor Alphabet Association (NGO)

Rumunia

Nie jesteśmy zwykłą organizacją. Nasza społeczność składa się bowiem z osób o różnych specjalizacjach, zawodach i narodowościach. Tworzymy międzynarodową społeczność skupioną wokół dotykowego alfabetu kolorów (Scripor Alphabet). Dołączcie do nas i wspierajcie największy ruch dostępnościowy na świecie. Nie ma znaczenia, czy jesteście widzący, czy niewidomi albo czym zajmujecie się na co dzień.

Liczba głosów: 135

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Altix

Świat

Firma Altix, założona z inicjatywy niewidomych informatyków, istnieje na rynku od 1989 roku. Jesteśmy największą firmą w Polsce zajmującą się dystrybucją elektronicznego sprzętu dla inwalidów wzroku. W Polsce to właśnie my tworzyliśmy podwaliny tyfloinformatyki, czyli informatyki dla niewidomych. Od wielu lat kształtujemy trendy na rynku, jesteśmy pionierem w wielu kwestiach związanych z tyfloinformatyką. To my stworzyliśmy pierwszy polski programowy syntezator mowy, udźwiękowiliśmy Bibliotekę Centralną Niewidomych i placówki edukacyjne. Staramy się nie tylko być liderem w biznesie, ale także Widzieć Więcej - na gruncie społecznym poruszać problematykę potrzeb osób niepełnosprawnych.

Liczba głosów: 77

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Vispero

Świat

Vispero jest największym na świecie producentem technologii wspomagających dla osób niewidomych i słabowidzących. Choć oficjalnie nasza firma powstała w roku 2016, to tworzące ją: Freedom Scientific, Enhanced Vision, Optelec i Paciello Group, mają bogatą, liczącą sobie 44 lata historię jako liderzy rynku technologii asystujących. Tworzymy i dostarczamy rozwiązania, które umożliwiają osobom niewidomym wydobycie ich prawdziwego potencjału.

Liczba głosów: 8

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

View Plus Technologies

Świat

ViewPlus Technologies jest producentem urządzeń, drukujących w brajlu zarówno teksty jak i grafikę. Od roku 1997, firma tworzy i wdraża rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych jak i instytucji. Wszystkie produkty firmy są i

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!